Blackout не пройде в Броварах! Частина 1. Безперебійний інтернет від SkyNet

27 листопада 2022

Організація постійної наявності інтернету життєво необхідне для наших справ, для веб-студії та для бюро перекладів. Тож з початком відключень електрики, та, як наслідок зникання домашнього інтернету на години, було вирішено зробити інтернет максимально безперебійним. У нас це вийшло. :)

Рішення максимально бюджетне, але, тим не менш, максимально ефективне.

По-перше, зв'язався зі своїм провайдером SkyNet, найкращим в Броварах, до речі.

Варіанти, які були доступні:

  1. Оптика в квартиру
  2. Безперебійне живлення обладнання провайдеру на нашому будинку (бул. Незалежності, 5)

Перший варіант максимально надійний, тому що інтернет в оптоволоконному кабелі є практично завжди. Провайдер підтримує сигнал всіми доступними способами, включаючи генератори і акумулятори. Тобто, інтернет від SkyNet, майже гарантовано надходить до ящику з обладнанням на будинку. За багато років користування я в цьому пересвідчився. Але черга на підключення оптики в квартиру розписана на місяці вперед, тому, ми в чергу записались, і будемо чекати.

Другий варіант менш надійний, тому що акумулятор, який має живити обладнання, повинен встигати заряджатись, але швидший в реалізації. Також можна поставити генератор, але це теоретично, тому що ніхто не дозволить, а як раптом дозволить, то треба його вмикати-вимикати, заправляти бензином і таке-інше.

Виявилось, що на моєму будинку інтернет роздає економний з точки зору живлення коммунікатор з вбудованим UPS, та дозволяє підключення зовнішнього акумулятору. Ура!

Шукаємо акумулятор. Вирішили, що це повинен бути AGM акумулятор з запасом енергії на 20 аг. В Україні такого в наявності знайти не вдалось. В мене роутер живиться від 12 в. Знайшли старий павербанк на 10000 ма. Зарядили.

Польша. У Польші є. Знайшли на allegro.pl з доставкою до поштомату в Кракові. Мій друг його там забрав, та передав на доставку. Акумулятор приїхав в Бровари, SkyNet його зарядив, перевірив та підключив до свого комунікатора.

AKUMULATOR-AGM-12V-20Ah-do-UPS-ALARMU-LODZI-AUTKA

Ура! Інтернет з'явився в моєму роутері в квартирі. До речі, як і у всіх абонентів SkyNet в будинку на Незалежності, 5.

Мій товариш спаяв штуку для перетворення 5 в в 12 в. Можна придбати готову.

photo_2022-11-19_15-59-36

Все, задача вирішена. Експериментальним шляхом виявилось, що павербанк здатен живити мій роутер протягом 6.5 годин. Акумулятор на коммунікаторі повинен (може) живити обладнання до 12 годин від акумулятору.

Дякую SkyNet та всім причасним!